آخرین مطالب
» انتقال وبلاگ به آدرس جدید ( یکشنبه 22 تیر 1393 )
» انتقال وبلاگ به آدرس جدید ( یکشنبه 22 تیر 1393 )
» انتقال وبلاگ به آدرس جدید ( یکشنبه 22 تیر 1393 )
» انتقال وبلاگ به آدرس جدید ( یکشنبه 22 تیر 1393 )
» انتقال وبلاگ به آدرس جدید ( یکشنبه 22 تیر 1393 )
» انتقال وبلاگ به آدرس جدید ( یکشنبه 22 تیر 1393 )
» انتقال وبلاگ به آدرس جدید ( یکشنبه 22 تیر 1393 )
» انتقال وبلاگ به آدرس جدید ( یکشنبه 22 تیر 1393 )
» انتقال وبلاگ به آدرس جدید ( یکشنبه 22 تیر 1393 )
» انتقال وبلاگ به آدرس جدید ( یکشنبه 22 تیر 1393 )
» انتقال وبلاگ به آدرس جدید ( یکشنبه 22 تیر 1393 )
» انتقال وبلاگ به آدرس جدید ( یکشنبه 22 تیر 1393 )
» انتقال وبلاگ به آدرس جدید ( یکشنبه 22 تیر 1393 )
» انتقال وبلاگ به آدرس جدید ( یکشنبه 22 تیر 1393 )
» انتقال وبلاگ به آدرس جدید ( یکشنبه 22 تیر 1393 )

 
درباره ما


امیدوارم که در وبلاگ مهران امینی لحضات خوبی را سپری کنید
با سپاس
ایجاد کننده وبلاگ : مهران امینی


 
آمار بازدید
کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :
 

یک روز صبح، چنگیزخان مغول و درباریانش برای شکار بیرون رفتند. همراهانش تیرو کمانشان را برداشتند و چنگیزخان شاهین محبوبش را روی ساعدش نشاند. شاهین از هر پیکانی دقیق تر و بهتر بود، چرا که می توانست در آسمان بالا برود و آنچه را ببیند که انسان نمی دید.
 آن روز با وجود تمام شور و هیجان گروه، شکاری نکردند. چنگیزخان مایوس به اردو برگشت، اما برای آنکه ناکامی اش باعث تضعیف روحیه ی همراهانش نشود، از گروه جدا شد و تصمیم گرفت تنها قدم بزند.
 بیشتر از حد در جنگل مانده بودند و نزدیک بود خان از خستگی و تشنگی از پا در بیاید. گرمای تابستان تمام جویبارها را خشکانده بود و آبی پیدا نمی کرد، تا اینکه رگه ی آبی دید که از روی سنگی جاری بود. خان شاهین را از روی بازویش بر زمین گذاشت و جام نقره ی کوچکش را که همیشه همراهش بود، برداشت. پرشدن جام مدت زیادی طول کشید، اما وقتی می خواست آن را به لبش نزدیک کند، شاهین بال زد و جام را از دست او بیرون انداخت.
 چنگیز خان خشمگین شد، اما شاهین حیوان محبوبش بود، شاید او هم تشنه اش بود. جام را برداشت، خاک را از آن زدود و دوباره پر کرد. اما جام تا نیمه پر نشده بود که شاهین دوباره آن را پرت کرد و آبش را بیرون ریخت. چنگیزخان حیوانش را دوست داشت، اما می دانست نباید بگذارد کسی به هیچ شکلی به او بی احترامی کند، چرا که اگر کسی از دور این صحنه را می دید، بعد به سربازانش می گفت که فاتح کبیر نمی تواند یک پرنده ی ساده را مهار کند.
 این بار شمشیر از غلاف بیرون کشید، جام را برداشت و شروع کرد به پر کردن آن. یک چشمش را به آب دوخته بود و دیگری را به شاهین. همین که جام پر شد و می خواست آن را بنوشد، شاهین دوباره بال زد و به طرف او حمله آورد. چنگیزخان با یک ضربه ی دقیق سینه ی شاهین را شکافت. ولی دیگر جریان آب خشک شده بود ...
 چنگیزخان که مصمم بود به هر شکلی آب را بنوشد، از صخره بالا رفت تا سرچشمه را پیدا کند. اما در کمال تعجب متوجه شد که آن بالا برکه ی آب کوچکی است و وسط آن، یکی از سمی ترین مارهای منطقه مرده است. اگر از آب خورده بود، دیگر در میان زندگان نبود. خان شاهین مرده اش را در آغوش گرفت و به اردوگاه برگشت. دستور داد مجسمه ی زرینی از این پرنده بسازند و روی یکی از بال هایش حک کنند:
 یک دوست، حتی وقتی کاری می کند که دوست ندارید، هنوز دوست شماست.
 و بر بال دیگرش نوشتند:
 هر عمل از روی خشم، محکوم به شکست استایرانیان صاحب رکوردهای متفاوتی در گینس هستند. به گزارش شفقنا در بخشی از گزارش دویچه وله در این باره 15 رکورد ایرانیان در گینس را می بینید:

1-بزرگترین فرش دست‌باف

بزرگ‌ترین فرش دستباف با پنج هزار و ۶۳۴ متر مربعی در مسجد شیخ زائد ابوظبی گسترانده شده است. طول این فرش ۱۳۳ متر و عرض آن ۴۰ تا ۴۸ متر است و این فرش به مدت ۱۸ ماه توسط یک هزار و ۲۰۰ بافنده نیشابوری بافته شده است. وزن این فرش ۳۵ تن است. این فرش سال ۲۰۰۷ در کتاب گینس ثبت شده است.

2-طولانی‌ترین نقاشی

یک نقاشی چهار کیلومتری با عنوان "به سوی نور" که به زندگی و تلاش‌های پیامبر اکرم (ص) می‌پردازد، به عنوان طولانی‌ترین نقاشی جهان در کتاب رکوردهای بین‌المللی ثبت شده است. پنج هزار کودک همدانی در اردیبهشت ۱۳۸۶ برای تهیه این نقاشی همکاری کرده‌اند


مرد یخی، سمی گاو، باربوزای حیوان و... اینها لقب‌هایی است که به مخوف‌ترین قاتلان اجاره‌ای دنیا داده شده است. آیا می دانید این قاتلان چه ملیتهایی داشته اند؟  آنها مردان خطرناکی بودند که رابطه نزدیکی با مافیا داشتد و با دستور پدرخوانده‌های مافیا آدم می‌کشتند اما نکته عجیب درباره آنها این است که بسیاری از آنها سرانجام توسط اربابان خود به قتل رسیدند.

تامی دسیمون

تامی‌دسیمون مردی با یک متر و 82 سانتی‌متر قد بود که بیشتر از 100 کیلو وزن داشت. این قوی هیکل یکی دیگر از قاتلان اجاره‌ای بود که در دوران قدرتش به ادعای خودش حداقل 6 نفر را به قتل رسانده بود، اما گفته می‌شود که وی قاتل یازده نفر است. جاسوسی به نام «هنری هیل» او را یک بیمار روانی تمام عیار توصیف کرده است.

دسیمون خیلی
ادامه مطلب رابخوانید
طراح سوال برنامه نود افغانی :

شماطرفدار کدام تیم هستید؟

1ـبله

2ـخیر

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران، روزنامه الوطن گزارش داد: انتشار خبر ازدواج یک دختر 10 ساله عربستانی که در کلاس چهارم ابتدایی درحال تحصیل بود، سر و صدای بسیاری در عربستان به پا کرده است.

پس از انتشار این خبر دادگاه منطقه «السهی» عربستان که محل سکونت این دختر 10 ساله است، با احضار پدر این کودک از وی درباره این ازدواج و اذن شرعی آن سوال کرد.

پایگاه‌های سعودی افشا کرده‌اند که این دختر 10 ساله دارای مادری یمنی و پدری سعودی است و پدرش او را در شناسنامه خود و به عنوان یکی از اعضای خانواده‌اش ثبت نکرده و پس از انتشار خبر ازدواجش در رسانه‌ها او را از رفتن به مدرسه منع کرده است.

این درحالی است که یکی از وکلای عربستانی صیغه عقد ازدواج این دختر 10 ساله را به این جهت که به سن بلوغ نرسیده و به اصطلاح قاصر است و دوم اینکه این عقد بدون کسب مجور صورت گرفته، باطل دانست.

این وکیل عربستانی همچنین دو طرف این قضیه یعنی پدر این کودک و کسی که به همسری وی درآمده، را زیر سوال برد که چگونه طرف اول راضی به این ازدواج و طرف دوم چگونه به همسری گرفتن این کودک شده است.

این موضوع بنابر تاکید این وکیل عربستانی بیش از پیش وضعیت حقوق بشر و جایگاه آن را در عربستان زیر سوال می‌برد و در چنین شرایطی مراکز مدافع حقوق بشر باید پیگیر این قضیه و دفاع از حقوق این کودک که حتی توان انجام کارهای شخصی خود را هم ندارد، برعهده بگیرد و دادگاه‌های سعودی اطرافی که در این قضیه دست دارند را بازخواست کند.

منبع :تسنیم

به گزارش خبرنگار دریچه ی فناوری اطلاعات باشگاه خبرنگاران؛ خیلی از کارها انجام نشدنی به نظر می رسد، مثل همین جریان ترمیم رباتها آنهم به وسیله ی خودشان، یعنی یک ربات به تواند به قدری پیشرفته شود که تنها به کار بشر نیاید بلکه بتواند تمام، تمام نیاز های خود را براورده کند.برای پی بردن به این موضوع باید همراه محققان دانشگاه MIT شوید، محققانی که توانسته اند ربات هایی طراحی کنند که خودشان را ترمیم می کنند.
 
 
 
 
 
 
                                                                   ادامه مطلب رابخوانید
دکتر نصیر دهقان عضو جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: از عوامل موثر در کشیدن سیگار می توان به مشخصه‌های فردی و اجتماعی شخص، محیط کار و منزل، گروه‌های کاری، سطح تحصیلی  و توانایی فرد در مقابله با مسائل و مشکلات اشاره کرد.

وی افزود: هیجانات، افکار و فعالیت‌های روزمره‌‌،می تواند فرد را به کشیدن سیگار ترغیب ‌کند. وقتی این عامل‌ها با وابستگی فیزیکی به «نیکوتین» که البته عامل قدرتمندی نیز است، ترکیب شوند، روند اعتیاد، تقویت می‌گردد. بر مبنای تعریف، اعتیاد سه معیار اجبار برای مصرف ، اثرات روان‌گردان و رفتارهای مداوم جست‌وجو و مصرف  دارد.
 
دهقان تصریح کرد: همان طور که می دانید، سیگار هر سه معیار را دارا می‌باشد. فردی که روزانه یک پاکت سیگار مصرف می‌کند، با توجه به این‌که هر سیگار شامل حدود ۱۰پک می‌باشد، روزانه ۲۰۰بار برای ادامه‌ی مصرف سیگار، تشویق و ترغیب می‌شود. این مسأله، می تواند یکی از علل اعتیاد بسیار شدید به سیگار و مشکلات فراوان هنگام ترک آن باشد. اعتیاد به سیگار، می‌تواند یکی از اولین علائم اختلال‌های رفتاری محسوب شود. به این‌ ترتیب که فرد را در معرض دیگر رفتارهای سوء‌بهداشتی و مغایر با سلامت قرارمی‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: ضمنا نتیجه پژوهش های به عمل آمده نشان می دهد که احساس افسردگی و تنش های فکری در سیگاری‌ها بیش‌تر از غیر سیگاری هاست.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وب دا نوشت: پژوهشگران می‌گویند مصرف بیش از حد نمک ممکن است مقصر اصلی در افزایش میزان بیماری‌های خودایمنی مانند ام‌اس (اسکلروز متعدد) باشد.

به گزارش رویترز، به گفته این پژوهشگران مصرف رژیم‌های غذایی پرنمک، باعث افزایش نوعی از سلول‌های ایمنی می‌شود که با بیماری خودایمنی مرتبطند.

بررسی این دانشمندان نشان داد موش‌هایی که به طور مهندسی ژنتیک شده بودند که به ام‌اس دچار شوند، هنگامی که رژیم غذایی پرنمک را می‌خوردند، نسبت به موش‌هایی که میزان دریافت نمکشان متعادل بود، وضعیت بسیار بدتری پیدا می‌کردند.

این یافته‌ها بیانگر آن است که نمک ممکن است در ایجاد بیماری‌های خودایمنی مانند ام‌اس و دیابت نوع یک در افراد مستعد از لحاظ ژنتیکی نقش داشته باشد که پیش از این شناخته شده نبود. دکتر دیوید هافلر، استاد ایمنی ‌زیست‌شناسی در دانشگاه ییل در آمریکا و سرپرست این پژوهش می‌گوید: «ایجاد این بیماری‌ها نه صرفا به ژن‌های بد مربوط است و نه عوامل محیطی نامناسب. بلکه تعامل میان ژن‌ها و محیط است که فرد را دچار این بیماری‌ها می‌کند.»

پیش از این، مصرف بیش از حد نمک در افزایش خطر دچارشدن به بیماری‌های قلبی و فشارخون بالا مقصر شناخته شده است. اکنون این بررسی جدید نشان می‌دهد رژیم‌های غذایی پرنمک ممکن است در افزایش میزان بیماری خودایمنی نیز نقش داشته باشند.

هافلر می‌گوید: «البته نمک تنها عامل محیطی موثر در این بیماری‌های خودایمنی نیست.
می‌دانیم که کمبود ویتامین D هم ممکن است در این مورد نقش داشته باشد. سیگارکشیدن هم یک عامل موثر است و بررسی ما نشان می‌دهد که نمک هم یک عامل خطرساز برای این بیماری‌هاست.»

دکتر هافلر می‌گوید اکنون باید بررسی مشابهی در انسان‌ها انجام شود. او از هم‌اکنون مجوز برای آزمایش‌کردن آثار کاستن از دریافت نمک در رژیم غذایی بر افراد دچار ام‌اس را گرفته است تا معلوم شود آیا این کار علایم آن‌ها را بهبود می‌دهد یا نه.

گرچه ممکن است سال‌ها طول بکشد تا این رابطه ثابت شود اما هافلر می‌گوید برای بیمارانی که از پیش در معرض خطر بیشتر بیماری خودایمنی هستند کاهش مصرف نمک غذایی ممکن است ایده خوبی باشد. او می‌گوید: «اگر من دچار ام‌اس بودم در کم کردن مصرف نمک و خوردن غذاهای فرآوری‌شده تردیدی نمی‌کردم.»
تصاویر/ شناگر ایرانی که دست و پا ندارد!

تراز: رضا پژمان در شنا مسافت بلند تیم شنای آب های آزاد جانبازان و معلولین.

به گزارش تراز به نقل از

۶۱ سال زندگی در یک کپسول! + عکس

تراز: معلولین از جمله افرادی هستند که همیشه و در همه جای دنیا در تنگنا قرار می گیرند و زندگی ساده و راحتی را دنبال نمی کنند. آن ها همیشه باید در کنار دستگاه های مختلف خود را زنده نگه دارند.

به گزارش تراز به نقل از باشگاه خبرنگاران، برخی از معمولین از نظر حرکتی دچار مشکلات مختلفی هستند و نمی توانند روی پای خود بایستند، معلولین دیگری نیز هستند که نمی توانند درست تنفس کنند و همیشه نیاز به دستگاه های اکسیژن دارند. زندگی برای این افراد همیشه سخت است و زندگی دستگاهی دارند.

"مارتا ماسون" خانم معلولی است که بیش از ۶۰ سال از زندگی خود را درون دستگاه "شش آهنی" زندگی کرده است اما در این مدت هیچ وقت اعتماد به نفس خود را از دست نداده و همیشه برای زندگی بهتر تلاش کرده است.

این خانم با این که وضعیتی سخت برای زندگی دارد و همیشه باید درون این دستگاه باشد اما از دبیرستان و کالج فارق التحصیل شده و نمره های خوبی نیز کسب کرده است. او همچنین یک کتاب به نام خود منتشر کرده و جالب تر از آن هر ماه مهمانی در خانه اش برگزار می کند.

این خانم که این روزها بیش از ۷۰ سال سن دارد، در سن ۱۱ سالگی و پس از مرگ برادرش متوجه بیماری خاصی می شود. این بیماری باعث شد او فلج شده و مجبور به استفاده از "شش آهنی" شود.

این دستگاه وسیله ای است که بیمار باید درون آن بخوابد و سپس هوای درون این کپسول به حالت تناوب درآمده و کمک میکند تا بدن او زنده بماند. به هر ترتیب این کپسول آهنی مانع از کسب افتخارات توسط این خانم نشد.

منبع:ترازنیوز
در طول تاریخ فضانوردی، خودنگاره‌ها و عکس‌هایی انفرادی مختلفی از فضانوردان به ثبت رسیده است. عکس‌هایی که برخی از آنها با قصد قبلی گرفته شده‌اند، اما برخی نیز کاملا اتفاقی ثبت شده‌اند.
خبرآنلاین: در طول تاریخ فضانوردی، خودنگاره‌ها و عکس‌هایی انفرادی مختلفی از فضانوردان به ثبت رسیده است. عکس‌هایی که برخی از آنها با قصد قبلی گرفته شده‌اند، اما برخی نیز کاملا اتفاقی ثبت شده‌اند.کلی اندرسون

ادامه مطلب رابخوانید
می خوام توجه تون رو به رابطه زیبای اعداد و زوایا جلب کنم!
افکارنیوز: می خوام توجه تون رو به رابطه زیبای اعداد و زوایا جلب کنم!

جواب این سؤال خیلی آسونه. بحث فقط سر زاویه هاست. به نوع الگوریتم این اعداد که به شکل ساده و اولیه شون نوشته شدن توجه کنید. متوجه مطلب خیلی جالبی خواهید شد.
 


و در نهایت جالب تر و هوشمندانه تر  اینکه:


۱- یک کاوشگر گوگل هوشمند باشید
هنگامی که با کدهای خطای خاص یا پیغام های ایراد سیستم عامل روبرو می شوید، گوگل می تواند یک دستیار بسیار خوب و عالی در کنار شما باشد. اینکه فقط در گوگل سرچ کنید "my PC is running slowly" یا «کامپیوتر من کند شده» احتمالا فایده چندانی ندارد. بلکه باید تا حد امکان جزئیات ایراد پیش آمده را در کنار یکدیگر ذکر کرده و آنها را با علامت + به هم ربط دهید. همچنین برای جستجو به دنبال عبارات خاصی که به دنبال آن هستید، آن را در میان علائم "" بنویسید.
۲- برنامه بازیابی سیستم یا System Restore
قابلیت بازگشت به عقب در ویندوز به شما امکان می دهد تغییرات اخیر درون رجیستری، سخت افزار و نرم افزار کامپیوتر را به حالت قبل برگردانید. و البته این کار هیچ تاثیری روی فایل های شخصی که طی این مدت در کامپیوتر اضافه کرده اید، نخواهد گذاشت. اگر در چند روز اخیر مشکلی پیش آمده، این نقطه شروع خوبی برای حل آن است. System Restore را در کنترل پنل خواهید یافت.
۳- Safe Mode
با فشردن دکمه F8 هنگام بالا آمدن کامپیوتر می توانید به منوی بوت کامپیوتر دست یابید. حال با انتخاب گزینه Safe Mode به نسخه ای از ویندوز وارد می شوید که به جز درایورهای ضروری و برخی ابزارهای اولیه، هیچ چیز دیگری در آن لود نشده و ظاهری همانند سیستم عامل مایکروسافت در دهه ۹۰ دارد! از حالت Safe Mode می توانید برای حذف برنامه ها یا ابزارها استفاده کنید. یا اینکه برنامه های عیب یابی (trubleshooting) را اجرا کنید. به خصوص این گزینه هنگامی کارایی خوبی دارد، که شما به صورت عادی نتوانید وارد ویندوز شوید.

آیا می دانید چرا وقتی به هم می رسیم ، می گوییم الهی 120 سال زنده باشی ؟ برای چه نمی گوییم 100 یا 150 سال یا...در ایران و در زمان ماقبل هجوم اعراب به ایران ، سال کبیسه را به این صورت محاسبه می کردند که به جای اینکه هر 4 سال یک روز اضافه کنند (که البته اضافه هم می کردند) هر 120 سال یک ماه را جشن می گرفتند و در کل ایران این جشن برپا بود (تقویم فعلی که «تقویم جلالی» نامیده می شود حاصل زحمات خیام و سایر دانشمندان قرن پنجم هجری است برای این که بعضی ها ممکن بود یک بار این جشن را ببینند و عمرشان جواب نمی داد تا این جشن ها را دوباره ببینند و بعضی ها هم اصلا این جشن را نمی دیدند، دیدن این جشن را به عنوان بزرگترین آرزو برای یکدیگر خواستار بودند و هر کسی برای طرف مقابل آرزو می کرد تا آنقدر زنده باشد که این جشن باشکوه را ببیند و این، به صورت یک تعارف و سنتی بی نهایت زیبا درآمد که وقتی به هم می رسیدند بگویند 120 سال زنده باشینام زرشـــــک در نوشته های دانشمندان قرون وسطی وجود داشته و احتمالاً منشأ آن عربی است. سیمون ژانون سی نخستین کسی بود که در قرن هشتم آن را با نام عربی بربریس به مردم اروپا شناساند.
این گیاه در اغلب نقاط ایران به نام زرشک، ولی در برخی از مناطق به نامهای محلی، مثلاً در رودسر مالسک، در ارسباران و زنجان زریش و در قاسملو ارومیه زیرلسیک نامیده می شود. این گیاه در کردستان، آذربایجان، کاشان و ارمنستان به عمل می آید. در یادداشت های مرحوم دهخدا آمده است که از این گیاه سه قسم در ایران موجود است و هر سه را زرشک خوانند. یکی در کوهستانهای خشک و دوگونه ی دیگر در جنگلهای خزر. در کتاب جنگلها و گسترش کویرهای ایران از زرشک چنین ذکر شده است:
گونه های متعدد آن در ایران وجود دارد و مخصوص نواحی استپی و کوهستانهای خشک است. در آذربایجان، بلوچستان، گرگان، شاهرود، شهسوار و کرمان زیاد دیده می شود.آمده است که حکیم زکریای رازی اولین کسی بود که خواص طبی زرشک را شناخته است. او زرشک را برای آدمی مفید تشخیص داده است. دکتر شمیر هلندی که پزشک دارالفنون بود، در حدود یکصد سال پیش نوشته است که: در ایران مردم آب زرشک می نوشند، باغذا زرشک می خورند، مربا از آن تهیه می کنند و دم کرده ی آن را با سنبل الطیب برای پیشگیری از خونریزی می نوشند. ابوعلی سینا در کتاب قانون در طب درمورد زرشک می نویسد : "زرشک بر دو نوع است، نوع زرشک جلگه ای که گرد و سرخرنگ است، دیگری زرشک ریگی یا کوهی که سیاهرنگ و مستطیل است. سیاه از سرخ قوی تر است." وی از شش نوع داروی مخلوط گیاهی تحت عنوان قرص زرشک نام برده و آن ها را در درمان تب، سرفه، ناراحتی های کبد و در رفع تشنگی و افسردگی مفید دانسته است.
مصرف طبی زرشک به دورة مصر باستان می رسد که فراعنه و ملکه ها، این گیاه را با تخم رازیانه به منظور درمان طاعون مصرف می کردند. امروزه، گفته میشود این گیاه درد مفصلی، روماتیسم و تورم ناگهانی پسوریازیسرا تسکین می بخشد. انواع عفونتهایی که زرشک می تواند در درمان آنها مؤثر واقع شود عبارت است از: عفونت گلو، مجاری ادراری، مجاری معده ای- روده ای، ریه ها، عفونتهای مخمری و اسهال.


صفحات سایت: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ ... ]
CopyRight © 2011 - 2012 mehranamini Group , All Rights Reserved
تمامی حقوق متن ها، تصاویر مربوط به این سایت می باشد و استفاده از آن ها با لینک دادن به سایت مجاز می باشد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic